Landelijk

Politie behandelde afgelopen 4 jaar bijna 16.500 incidenten van seksueel geweld tegen kinderen

De politie behandelde in de periode 2015 – 2019 bijna 16.500 meldingen van seksueel geweld tegen kinderen, dat blijkt uit de dadermonitor seksueel geweld tegen kinderen die gisteren bekend is gemaakt.

In die vier jaar tijd is het aantal meldingen van kinderpornografie 5x zo hoog geworden. In 2015 ontving de politie 5.534 meldingen van kinderpornografie, in 2019 waren dat er 25.628.

Bij 48% van de geregistreerde incidenten is aangifte gedaan bij de politie. In 2019 werden 22% van de zaken doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie (OM). In 2015 was dit nog 28%. Bijna 4 op de 10 zaken wordt uiteindelijk geseponeerd vanwege gebrek aan bewijs. 41% van de zaken leidt tot een veroordeling. In 2017 ging bijna 10% van de geregistreerde incidenten over ongewenste sexting. In 2019 nam dit toe tot bijna 14%.

Van alle verdachten is 27% minderjarig. Gemiddeld is 98% van de verdachten een man. Bij jonge daders kan er sprake zijn van multiproblematiek, zoals schooluitval, negatieve jeugdervaringen of een onveilige thuissituatie.

Van de jonge daders van seksueel geweld houdt 99% zich aan de maatregelen die zijn opgelegd. Dat zegt alleen onvoldoende over de effectiviteit van het re-integratietraject. Het duurt gemiddeld 417 dagen tot er een vonnis is vanaf het moment dat een zaak bij het OM wordt ingeschreven. In 2015 was dit nog 359 dagen.

 

 

 

Lees ook:

More in:Landelijk

Leave a reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *