Maaslandse brandweer ingezet bij zeer grote brand in Capelle aan den IJssel
De brandweer van Maasland werd donderdagmiddag 28 mei gealarmeerd voor een brand in een rietendak aan de ‘s-Gravenweg in Capelle aan de IJssel. Aangezien de brandweer van Maasland gespecialiseerd is in het bestrijden van rietendak branden werden zij ter plaatse gevraagd.
De brandweer schaalde op naar het sein ‘Zeer grote brand’. Een groot deel van het rietendak stond in brand. De brandweer van Maasland heeft samen met de brandweer van Wassenaar, die ook is gespecialiseerd in het bestrijden van rietendak branden, een ‘stoplijn’ gemaakt in het dak.
Door de stoplijn kan de brand niet verder waardoor er een deel van het huis behouden blijft. Een groot deel van het dak is afgebrand, de brandweer heeft met onder ander een waterkanon de brand bestreden. Rond 20.30 werd het sein ‘brandmeester’ gegeven.
Ook een droneteam van de brandweer kwam ter plaatse om de brand in kaart te brengen. Met een warmtebeeld camera op de drone kan de brandweer zien op welke plekken er geblust moet worden.


































