De twee 14-jarige jongens die afgelopen zaterdag een gehandicapte man en zijn hond uit het water hebben gered in Maasland, zijn dinsdagavond door de brandweer en de burgemeester in het zonnetje gezet. “Echte helden. Ze zijn een voorbeeld voor ons allemaal”, zei burgemeester Fenna Noordermeer.
Afgelopen zaterdag waren Joey en Pim (beiden 14) aan het varen nabij de Duifpolderkade in Maasland. Daar raakte een man met zijn scootmobiel van het fietspad, waarna hij in het water belandde. Nadat het tweetal mensen hoorden roepen, sprongen ze in het water en hebben ze de man en zijn hond gered. De man en zijn hond (een labrador) maken het goed.
Inmiddels heeft het tweetal veel aandacht gekregen in zowel regionale als landelijke media. “Meer dan terecht”, vindt de brandweer. De burgemeester sluit zich daarbij aan. De twee jongens zijn door alle brandweermannen en de burgemeester bedankt. Daarnaast kregen ze nog een bioscoopbon, taart en een kleinigheidje. Ook kreeg het tweetal een bos bloemen, die ze aan hun ouders gaven.
De burgemeester wilde de jongens graag een officiële penning geven voor hun heldendaad. Dat kon echter op dit moment niet, aangezien daar een procedure aan vastzit waar weken overheen gaat, zo legde de burgemeester uit.
Het tweetal na het redden van de man en zijn hond: